Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:36

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 4 gru 2011, o 00:23 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
No dobra - próbuję dalej sam - nie wiem co miałeś na myśli mówiąc, że nie muszę tego ogona wyciągać loftem i potem go ciąć. Wręgi prostopadłe - to rozumiem, ale już tych wręg pochylonych nie potrafię zrobić w 2d, bo przecież muszą one zmieniać wymiar nieliniowo - punkt dolny wręgi jest zaczepiony w miejscu szerszym, a punkt górny jest zaczepiony w węższym, czyli całą wręga nie może być pomniejszona liniowo... musi być dłuższa, ale wymiar dolny musi być stały a w górę powinna się zmieniać. tak mi się wydaje przynajmniej.

Więc robię to tym loftem - wyprowadzając sobie bryłę ogona, tnąc go następnie i wyciągając wręgi. Mam ciągle pytania do tych wręg pochylonych - ale tak samo używacie tego w swoich projektach na przykłąd w skrzydłąch umieszczając żeberka nieprostopadłe (wzmacniające)
Rozumiem, że powinienem taką pochyloną wręgę obrócić do poziomu a potem na niej pracować, albo obrysować i mieć kształt w 2d - tak zrozumiałem Sławka. Cały czas kombinuję czy nie ma prostszego sposobu ? czy nie mogę tego obrysować bez obrotu ? Czy można tak ustawić płaszczyznę rysowania by była ona równoległa do tej pochyłej wręgi i wtedy obrysować? albo to co robię to ślepa uliczka i trzeba robić tym sposobem Sławka, którego nie zdradził :)

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group