Wracając do naszego wicherka, trzeba go obrysować liniami pomocniczymi ale ponieważ rysunek jest czarno biały szare linie pomocnicze po prostu utoną w rysunku przez co rysowanie będzie utrudnione. Dlatego też w pierwszej kolejności zmienimy kolor linii pomocniczych na np. czerwone (właściwie zmienimy kolor warstwy odpowiedzialnej za linie konstrukcyjne czyli pomocnicze) Postępujemy w kolejności zgodnie z opisami.

Jedną linię pomocniczą musimy narysować ponieważ gdy tego nie zrobimy nie będziemy mieli możliwości edycji kolorów.
A więc z górnego wiersza poleceń wybieramy OPTIONS>>>> LAYERS.....

Klikamy na LAYERS i otwiera się nam okno edycji. Jak widać mamy dwie warstwy - jedna konstrukcyjna a druga warstwa na której będziemy rysować. W każdym razie kolor polylinii czyli linii które będą tworzyły rysunek zasadniczy możemy zmieniać podczas rysowania z podręcznego menu natomiast kolor linii konstrukcyjnych czyli pomocniczych możemy zmienić tylko i wyłącznie tak jak tu opisałem. Oczywiście możemy zrobić swoje warstwy i mieć kilka kolorów linii ale raczej to bez sensu.

Teraz wybieramy kolor i zatwierdzamy jego wybór OK

Jak sami widzicie kolor linii zmienił się na czerwony.

Teraz mozemy już usunąć naszą niepotrzebną linię pomocniczą za pomocą odpowiedniej funkcji dostępnej z poziomu górnego paska poleceń EDIT >>>>CLEAR>>>> CONSTRUCTION.
Po wybraniu tej funkcji najechanie kursorem myszki na linię konstrukcyjną i kliknięcie lewym przyciskiem spowoduje usunięcie tej linii. Wyjście z tej funkcji jest proste, po prostu klikamy strzałką na następną funkcję którą zamierzamy użyć i po sprawie.
W Menu CLEAR mamy do wyboru jeszcze dwie funkcje przydatne dla nas, z czwartej nie korzystałem , w każdym razie ALL kasuje wszystkie linie zarówno konstrukcyjne jak i polylinie, ALL CONSTRUCTION kasuje wszystkie linie konstrukcyjne pozostawiając polylinie.
Teraz przy pomocy funkcji ANGULAR CONST rysujemy linie pomocnicze klikając na punkty przecięcia się prostych odcinków konstrukcji modelu. Elementów składających się z łuków nie obrysujemy liniami pomocniczymi ale i tak jest na to sposób.

Tak wygląda wstępnie obrysowany model. Po co linie pomocnicze? Warto je robić bo po nich będziemy prowadzić polylinię i względem nich będziemy robić przesunięcia na wypusty montażowe itp.
