Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 10:11

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ASW 28 z HK
Post: 30 lip 2012, o 13:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, o 10:06
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
Zakupiłem coś takiego http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ckpit.html oczywiście z myślą o przerobieniu na motoszybowiec model dotarł już do mnie teraz zastanawiam się nad wyposażeniem może jakieś sugestie z waszej strony to mój pierwszy model makietowy .
Jutro porobię fotki i wrzucę na stronę .

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof

www.rc-rzeszow.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASW 28 z HK
Post: 15 sie 2012, o 20:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 sie 2012, o 19:13
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok
Witam .Proponuję silnik wielkości Turnigy 3548 o 1000 obrotach na Volt , zasilanie 3 S LiPo regulator 60 Amper , śmigło 13/8 .
Choć jeśli waga by pozwoliła to silnik Turnigy 3548 / 900 i zasilanie 4S .
Serwa wiadomo z metalowymi trybami . wielkość dobrać tak by się mieściły .

_________________
Leszek B.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASW 28 z HK
Post: 13 sty 2013, o 13:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, o 10:06
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
Trochę z opóźnieniem przedstawiam parę fotek ;


Załączniki:
007.JPG
007.JPG [ 85.64 KiB | Przeglądany 9494 razy ]
009.JPG
009.JPG [ 59.91 KiB | Przeglądany 9494 razy ]
010.JPG
010.JPG [ 66.63 KiB | Przeglądany 9494 razy ]
013.JPG
013.JPG [ 88.13 KiB | Przeglądany 9494 razy ]
014.JPG
014.JPG [ 88.26 KiB | Przeglądany 9494 razy ]
016.JPG
016.JPG [ 86.89 KiB | Przeglądany 9494 razy ]

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof

www.rc-rzeszow.pl
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASW 28 z HK
Post: 14 sty 2013, o 09:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2012, o 17:44
Posty: 12
Lokalizacja: Porąbka\k. Kęt
Witaj Krzyśku, miałem identyczny model 4 lata temu, producent to Fly Fly Model czy coś takiego. Był jako motoszybowiec i bez klap tylko same lotki. Serwa miałem wszystkie Hitec HS82MG, a na kierunku HS325HB. Cieszyłem się jak widziałem wagę do lotu jednak po zamontowaniu całego wyposażenia musiałem doważyć dziób ołowiem około 150g. Wyszło 2500g. do lotu :roll: Latałem na pakiecie lipo 2200 mAh 3 S, silnik miał 2,5 kg. ciągu.Jak się później okazało model nie lubi małych prędkości a do lądowania potrzebował długiego pasa i czystego podejścia. Po kilku kretach moja przygoda z tym modelem się zakończyła. Może Twój będzie nieco inny tzn. bardziej spokojny i przewidywalny bo mój mógł latać tylko przy bardzo silnym wietrze.
Życzę powodzenia i udanych lotów.

_________________
______________________
Pozdrawiam, Janusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASW 28 z HK
Post: 14 sty 2013, o 11:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, o 10:06
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
Witaj

Janusz tak jak napisałeś o swoim przypadku w moim modelu w opisie technicznym jest podobna sytuacja do twojej nawet gdybym pozostawił go formie szybowca waga z wyposażeniem wychodzi w granicach 1580 g . W sumie nie spodziewałem się cudów na stronie piszą do lotu 1400 g a faktycznie pusty model waży 1310 g .
Na tą chwile model już jest przerobiony na motoszybowiec jednak czeka mnie jeszcze dużo pracy przy nim przede wszystkim wychylenie klap jest za małe będę musiał odciąć klapy i odpowiednio je zamocować lub szlifować tak skosy bez uszkodzenia zawiasu żeby wychylenie klap zwiększyć co najmniej jeszcze o 50 %.
Waga modelu z napędem u mnie powinna się zamknąć w 2200 g max 2300 g ,wiosną wszystko się okaże wolny to on nie będzie na pewno a z lądowanie hym mam nadzieje że klapy zrobią swoje :)

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof

www.rc-rzeszow.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASW 28 z HK
Post: 14 sty 2013, o 13:18 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2012, o 17:44
Posty: 12
Lokalizacja: Porąbka\k. Kęt
Widziałem na zdjęciach bagnet jako stalowy pręt. U mnie było to samo i przy gwałtowniejszym zwrocie już niestety nie wróci do pierwotnego kształtu tylko zostanie po prostu skrzywiony. Ja miałem nauczkę i po gwałtownym zadarciu modelu został krzywy, wymieniłem go później na identyczny tyle że ze stali sprężynowej bo oryginalny gnie się jak plastelina. Proponuję wymienić go od razu niż potem męczyć się z prostowaniem by wyjąć go z centropłata. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie był jeszcze problem z delikatnością belki ogonowej, po wyjęciu z pudełka można było lekko kiwać statecznikiem pionowym co przy prędkości tego modelu jest nie do pomyślenia i już musiałem wzmocnić to miejsce na "dzień dobry".

_________________
______________________
Pozdrawiam, Janusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group