Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 23:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 4 lut 2013, o 19:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
No wlaśnie....lutowanie linek, jak się już przekonałem, daje niewiele, a właściwie wręcz przeciwnie....stają się w tym miejscu kruche i łamliwe. Doszedłem do jako takiej wprawy w zagniataniu w rurkach mosiężnych, robilem próby, nie udało mi sie zniszczyć zakucia - serwa 1,8 kg ;) . Model mały, zastosowanie snapów na końcach wyglądałoby brzydko i zbyt masywnie. Regulacje i snapy mam przy serwach w kadłubie. Narazie CW-1 odłożony na półkę, na parę dni, to zawsze działa ożywczo na projekt.....grzebię przy ADW-1. Za wszystkie uwagi dziękuję, rozjaśniły mi temat.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 4 kwie 2013, o 19:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Wracam powoli do CW-1, oczywiście w przerwach nad pracami nad ADW-1.
Dzisiaj po około godzinnym oglądaniu lakierobejc na półce sklepu, zdecydowałem się na lakierobejcę w kolorze dąb.....zrobiłem próby wybarwień, na balsie, trzech odcieniach sklejki i listwie sosnowej. Zasadniczo nie ma wielkiej różnicy i nie wiem czy dobrze wybrałem. Nie mam kompletnie pojęcia jak wyglądała na starych szybowcach sosna i sklejka. To co widziałem w Olsztynie na zlocie to raczej wpadało wszystko w delikatny odcień czerwieni....pomarańczu. U mnie wyszło sino, wydaje mi sie , że z lekkim odcieniem żółto-zielonego....sam nie wiem. Zastosowałem lakierobejcę Drewnochron "Dąb". Czy macie jakieś swoje doświadczenia? ;)


Załączniki:
DSCN1190.jpg
DSCN1190.jpg [ 110.05 KiB | Przeglądany 8109 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 5 kwie 2013, o 13:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 573
Lokalizacja: Warszawa
Poczekaj chwilkę Milo! Postaram się wieczorem wstawić "mój" pogląd na kolor. Jest trochę bardziej "słomkowy".

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 5 kwie 2013, o 14:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Dzięki Paweł, czekam..... :)
Tymczasem wykonałem próbę nr 2....ta sama firma kolor Tik....chyba za bardzo brązowy ;)


Załączniki:
DSCN1193.jpg
DSCN1193.jpg [ 88.03 KiB | Przeglądany 8093 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 5 kwie 2013, o 19:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 573
Lokalizacja: Warszawa
No to Milo sprawa tak wygląda:
1. Przede wszystkim zdjęcia nie są poprawiane, tzn. zmieniona jest tylko ich wielkość i są "wyostrzone". Nic nie robiłem z barwami, ich nasyceniem itp. Na moim przynajmniej ekranie wyglądają tak samo jak "na żywo". Malowana była sklejka brzozowa 2 mm.

To zdjęcie jest bez użycia lampy błyskowej:
Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 227.75 KiB | Przeglądany 8077 razy ]

To zdjęcie jest z lampą błyskową:
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 222.47 KiB | Przeglądany 8077 razy ]

A tu masz to, czego użyłem:
Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 226.89 KiB | Przeglądany 8077 razy ]

I jeszcze jedna fotka, po użyciu cellonu (cellonowany jest ten fragment zaznaczony liniami)
Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 269.35 KiB | Przeglądany 8077 razy ]


Ja uważam, że na tych zdjęciach nie ma różnicy czy z lampą czy bez i czy lakierowane czy nie. Wadą może być tylko konieczność cellonowania - to jest bejca a nie lakierobejca. Jak dla mnie nie jest to zbytnim problemem. Trzeba tylko później jeszcze to - przed ostatecznym cellonowaniem - potraktować taką gąbką ścierną - można ją bez problemu kupić w sklepach zajmujących się parkietami i listwami przypodłogowymi. Nad papierem ściernym ma taką przewagę, że jest miękka stosunkowo i jest to bloczek taki o wymiarach ok. 5x2x10 cm i naprawdę fajnie się tym robi. No jednak ważna uwaga jeszcze (bo przecież nic nie może być tak prosto piękne ;) ) Jak najmniej śladów kleju :| Będzie widać.
To tyle Milo.
Pozdrawiam!

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 6 kwie 2013, o 08:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Mam w domu stolarkę z sosny, drzwi....Drewno z którego wykonana jest stolarka ma już z 10 lat, nie wiem ile warstw Domaluxu na nie położyłem.....jest dość ciemne, przyłożyłem moje próbki. Ten Tik jest bardzo zbliżony, jednak w konfrontacji z kolorem, wybarwieniem które zaproponowałeś - porównanie moich drzwi z tym co widać na ekranie - jest bardziej zbliżone. Cóż, kolejna wyprawa do sklepu i zakup następnej bejcy. Z moich doświadczeń wynika, że lakierobejca nie reaguje na odrobiny kleju na materiale jak zwykła bejca. No zobaczymy, trzeba dalej próbować.
Dzięki za pomoc.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 10 kwie 2013, o 17:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Zabejcowalem kilka elementów CW. Zdecydowalem się na Sadolin sosna....lakierobejca. Efekt na zdjęciach, wydaje mi się bardzo autentycznym odcieniem i zbliżonym do tego co pokazal Paweł. Dodatkowo kryje miejsca poplamione klejem i ma delikatną aksamitną fakturę.
Tak na marginesie....teraz w warsztacie mam z pięć puszek lakierobejcy, jakby ktoś potrzebował coś pociągnąć to służę pomocą :lol: , co prawda puszki 200ml, ale do celów modelarskich wystarczające....wykaz kolorów na życzenie :P :lol:


Załączniki:
DSCN1198.jpg
DSCN1198.jpg [ 114.57 KiB | Przeglądany 8021 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 10 kwie 2013, o 21:28 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 573
Lokalizacja: Warszawa
I bardzo piątka Milo. Wygląda fajnie. Model będzie wyglądał wspaniale w takim kolorku. A jak jeszcze dodać do tego kolor pokrycia, który pokazywałeś wcześniej... Super!

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 23 kwie 2013, o 22:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Prawy płacik pokryłem folią....centro Oratex natural, reszta Solartex antique. Folia kładzie się bardzo dobrze, jednak nie wybacza niedoróbek, jest transparentna, w pewnym sensie. Widać słoje balsy, jakieś znaczniki wykonane ołówkiem ;) . W rzeczywistości odcień Solartexu jest jaśniejszy. Ocenę pozostawiam Wam :?


Załączniki:
DSCN1232.jpg
DSCN1232.jpg [ 130.64 KiB | Przeglądany 7955 razy ]
DSCN1233.jpg
DSCN1233.jpg [ 140.51 KiB | Przeglądany 7955 razy ]
DSCN1234.jpg
DSCN1234.jpg [ 131.1 KiB | Przeglądany 7955 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 26 kwie 2013, o 21:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Ocena?
Wygląda tak jak powinien.
Piękny model się szykuje.
Mam nadzieję, że zobaczę go kiedyś na żywo.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group