Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:24

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 4 lip 2013, o 21:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
TomekW pisze:
Cieszy mnie również , że nasze mrzonki z przed kilku miesięcy nabrały realnych kształtów :D


Wzruszyłem się.....poważnie :oops: Tomek może coś z tego będzie? Dostałem niesamowitego kopa do dalszych działań, projektowania i budowania.....myśle, że o tym pogadamy w B.....kurka chyba zadnej nocy nie przespię na urlopie :lol:

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 5 lip 2013, o 09:37 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2011, o 10:38
Posty: 444
Lokalizacja: Ełk
Wskrzeszanie starych, polskich konstrukcji to godna pochwały praca. Podziwiam wytrwałość w dążeniu do celu i mam nadzieję, że jeszcze coś w tym stylu zbudujesz. Gratulacje z udanego oblotu. :D

_________________
Krzysiek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 5 lip 2013, o 20:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
Model prezentuje się wspaniale. Gratulacje z okazji udanego oblotu. Tak Trzymać. :D

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 6 lip 2013, o 15:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
....Nie wiem co i jak mam napisać ;) ....CW-1 latał dzisiaj z holu gumowego i latał na termice....jestem zachwycony :D ....ale zobaczcie zdjęcia, wkrótce filmik :)


Załączniki:
DSCN1400.jpg
DSCN1400.jpg [ 104.22 KiB | Przeglądany 11700 razy ]
DSCN1401.jpg
DSCN1401.jpg [ 73.98 KiB | Przeglądany 11700 razy ]
DSCN1402.jpg
DSCN1402.jpg [ 69.28 KiB | Przeglądany 11700 razy ]
DSCN1410.jpg
DSCN1410.jpg [ 68.98 KiB | Przeglądany 11700 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 6 lip 2013, o 19:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2011, o 11:07
Posty: 316
Lokalizacja: Radawiec Mały
Cóż powiedzieć :) - przed Tobą i CW I ostatnia próba - loty żaglowe na bieszczadzkich zboczach :)
Że zostanie ona zakończona sukcesem nie wątpię i cieszę się , że zobaczę to i przeżyję razem z Tobą .

_________________
Nie ma takiego modelu który wyszedł by cało z każdej kraksy , ale są takie kraksy z których cało nie wyjdzie żaden model ....

Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 6 lip 2013, o 20:07 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
milo pisze:
Dzięki :) , ale.....hmmm..... my tutaj sobie ufamy, filmik fajna rzecz,

:mrgreen: Nie chodzi o nieufność.
Takie powiedzonko po prostu się utarło bo dobrze obejrzeć film nowego latającego modelu, a jeszcze Takiego!
Czekam na film z ogromną ciekawością tylko z tego powodu tu i wszędzie.
Zdjęcia tego nie oddają. Gdyby wystarczyły zdjęcia nikt nie prosił by o film, nawet w tak żartobliwej formie.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 6 lip 2013, o 20:40 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Chciałbym się z Wami podzielić paroma uwagami z dziesiejszych lotów, już na spokojnie.
Planowałem konkretnie oblatać model, dzisiaj, rzuty z ręki dają pewien obraz jak lata model, ale nie do końca. W fazie projektowania nic nie zmieniałem w stosunku do dostępnych szkiców-planów, tutaj pełna redukcja....powiedzmy ;) . Start z holu gumowego jest dość "brutalnym" stanem dla modelu, a szczególnie takiego jak CW-1 w moim wykonaniu. Miałem obawy, czy wytrzymają napędy linkowe sterów, czy stery wytrzymają - są dość wiotkie, czy uda mi się odpowiednio naciągnąć gumę.....okazało sie juz w czasie rzutów z ręki, że nie ma jak trzymać modelu do startu, a w przypadku holowania gumą, siły są dość duże. Pierwsze starty trym SW na 0, wysokości niewielkie, właściwie, wyczepienie i lądowanie "z prostej"....Po kilku próbach trym 6-7 na "ogon" i w górę. Model wychodził na pełną dlugość holu :) . Bardzo stateczny, bardzo dobrze reguje na stery.....termika.....jest komin, idzie jak "gazeta" niesamowicie reaguje na kominy, krąży ciasno i nabiera pięknie wysokości.....jestem w szoku, a widok modelu w powietrzu, bezcenny :) . Wszystko co do tej pory zaprojektowałem i zbudowałem, ma się nijak do tego jak lata CW-1 :) Oczywiście znalazłem sposób jak trzymać model do startu, ale nie pytajcie się jak to robię, ciężko wytłumaczyć ;) Jestem bardzo zadowolony z modelu, nie spodziwałem się , że tak będzie latał :D zauroczył mnie jego wygląd w powietrzu i to jak lata. A świadkiem jest Karol....
Stema.....ponad 600 Mb filmu jest nagrane.....cierpliwości ;)
Tomek.....dzięki :) , tak szczerze mówiąc, lichutki jest ten MS 3-11 pod wiatr, ale SPRÓBUJEMY :D
Wszytkim dziekuję za gratulacje :) .....to chyba pierwszy "staruch" zbudowany i oblatany na forum ADW :) ;)

Jeszcze jeden wniosek, pewnie bardzo subiektywny.....można zbudować model-półmakietę szybowca w skali ok 1:7....rozpiętość ok 170 cm, która lata poprawnie i daje mnóstwo radochy na lotnisku i chyba o to tu chodzi :)

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 7 lip 2013, o 12:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
Przyłączam się do gratulacji Milo.Wielokrotnie obserwowałem loty Twoich modeli.Prawdę powiedziawszy dla mnie to był cały czas ten sam model tylko modernizowany .Wizualne zmiany niekiedy były trudno do zauważenia.Dopiero jak przyjrzałem się Twojej stajni na forum mogłem zauważyć różnicę.Ten model jest prawdziwą odskocznią. Zrobiłeś coś fajnego i cieszę się bardzo że poszedłeś tą drogą.
Masz we mnie wiernego kibica.Może następny to będzie Komar z ADW?
Ja staram się budować za każdym razem coś innego po to aby mieć nowe wyzwania. CW-1 daje mi kopa aby ruszyć dalej z budową rozpoczętego "starucha". Ale to dopiero na jesieni.

.....to chyba pierwszy "staruch" zbudowany i oblatany na forum ADW :) ;)
A "cytrynka" się nie liczy?

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 7 lip 2013, o 14:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Dzięki za gratulacje....Pisalem pewnie juz wiele razy o tym, ale dotychczasowe modele, projektowane przezemnie, to był trening przed makietami, trening technologiczny. Chcę, staram się wypróbować wszystkie mozliwe rozwiązania , np poziomy w ADW-1 M to trening przed Komarem, Sokołem czy innym modelem z takim uaterzeniem poziomym. Testuje profile płata itd. Decyzja o budowaniu modeli-makiet zapadła wiele lat temu. Projektowanie , budowanie i latanie własnymi konstrukcjami pozwala uniknąć wielu porażek przy makietach.....to oczywiście moje zdanie i zupełnie świadomie wybrana droga. Poprostu idąc na lotnisko z wypieszczonym i ukochanym modelem-makietą, mam już odpowiednie przygotowanie pilotażowe i techniczne do takiego modelu. Trochę to trwało, ale teraz jedyny stres przy oblocie to ..."jak będzie latał", a nie czy dam radę, czy się nie rozwali, czy będzie stateczny itd :)
Faktycznie :oops: , "Cytryna" Tomka oblatana równocześnie, wybaczcie, pisałem tego posta będąc silnie podnieconym :oops: po lotach CW-1.
O czym myślę ;) "Sokół" powoli kończę dokumentację, może po wakacjach ruszę, "Komar Bis" ADW, czekam z wypiekami na twarzy :) na plany warsztatowe, jeszcze klaruje się pomysł na makietę ITS-II i CWJ "Skaut"....to są moje plany na najbliższy czas, a co z tego wyjdzie zobaczymy, narazie sezon w pełni, trzeba latać :D

PS
Moim największym marzeniem jest aby jak najwięcej modelarzy budowało takie modele, tu u nas na forum, i nie ważne czy w skali 1:10, czy w 1:2, czy super makieta czy ćwierćmakieta....liczy się pomysł, chęć i własna praca, no i wygląd modelu w powietrzy.....bezcenny. :D

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: CW-1
Post: 22 lip 2013, o 13:13 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2011, o 11:14
Posty: 19
Lokalizacja: Elbląg
No to filmik z oblotu Miłego oglądania :> Pozdrawiam !

_________________
Pozdrawiam !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group