Szukając natchnienia w plikach mojego komputera na nowy model, znalazłem pliki w/w szybowca opracowane przez Pawła w wielkości "easy" które kiedyś mi udostępnił. Rysunki są bardzo staranne i precyzyjne - wszystko wg Pana Gibasa. Właściwie gotowe 

 . Po "wyczyszczeniu" pliku tc - Pawle rysowałeś w 3D  

  - przeskalowałem wszystko do skali 1:5  Skrzydła narysowałem od nowa. Pozytywne doświadczenia z profilami serii AG /resy/ skłoniły mnie do zastosowanie tychże profili w płacie Sroki.
Główne założenia modelu. Skala 1:5, czyli 290 cm rozpiętości. Profile część prostokątna AG34, trapezowa AG 34 z przejściem na końcówce w AG36. Maksymalna redukcja masy, kadłub kryty balsą i laminowany cienką tkaniną. Reszta std.
Zmiany. Zwiększenie cięciwy końcówki do 120 mm / org byłoby ok 90 mm/, inne obsadzenie skrzydeł na kadłubie, z małym centro na łączniku plus zastrzały. Reszta bez zmian. Szybowiec-model przeliczony i nic nie należy zmieniać. Może wyjdzie z tego taki res-makieta /pół/ 
 
 Od kilku tygodni siedzę w TC, rysuję, planuję model i pomimo, że jest dobrze opisany, jest mnóstwo zdjęć, planów itd to co chwilę jakaś zagadka, problem, ale zmierzam do końca i myślę że jesienią zacznę budowę.
_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007pozdrawiam
milo