Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 22:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 sie 2014, o 20:40 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:07
Posty: 85
Witam
Mam plany spita zapisane w pliku DXF i chciałbym aby poszczególne elementy były osobno lub w oddzielnych okienkach.


Załączniki:
Screenshot (2).png
Screenshot (2).png [ 122.17 KiB | Przeglądany 11893 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2014, o 22:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Nie znam programu ale możesz skasować wszystkie elementy poza tym który Cię interesuje i zapisać jako nowy plik. Otwierasz kolejny raz plik z całością - i znowu zostawiasz jeden inny element i zapisujesz jako nowy plik. Możesz też tworzyć nowe pliki i wklejać tam skopiowane poszczególne elementy.
Jeśli będziesz miał problem ze zrobieniem tego - podrzuć plik to przerobię go.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2014, o 23:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Pewnie musisz utworzyć więcej arkuszy i do każdego arkusza nowy widok na poszczególny element bądź ich grupę.
Ja takie dzielenie robiłem w MS Visio,wybierałem elementy i układałem na kartkach aby łatwiej było drukować.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2014, o 00:01 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2013, o 12:32
Posty: 55
Lokalizacja: Trójmiasto
Zainstalowałbym darmowy DoubleCAD™ XT, a w nim interesujące elementy poprzenosił na oddzielne warstwy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2014, o 06:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Double CAD XT już jest niedostępny na stronie polskiego dystrybutora IMSI.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2014, o 19:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:07
Posty: 85
Jedno co mnie zastanawia w tym projekcie to to, że linia słoi deski jest w poprzek wręg.
Czy to normalne bo mnie się wydaje ze nie?

Molej udaje się, wycinam to czego nie potrzebuje ale jest 1 f.... ale mój program nie może zapisać bo jest bez licencji program to corelcad 2014.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2014, o 21:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
mikrus193 pisze:
czy to normalne bo mnie się wydaje ze nie

Dlaczego wydaje Ci się że nie? Przy takim stwierdzeniu należy rozwinąć myśl i opisać swoje wątpliwości. To w którą stronę są słoje będzie determinowało większą wytrzymałość w danym kierunku. W mojej opinii przy wręgach nie ma to takiego znaczenia jak np. w przekładkach między dźwigarami. W samym locie siły działające na wręgi będą dalekie od granicznych. Przy wyborze kierunku słojów kierował bym się założeniem jak kadłub łatwiej się złamie - w pionie czy w poziomie. Jeśli jest wąski to wiadomo że mniejsza wytrzymałość będzie przy bocznym działaniu siły (zakładając np.pokrycie skorupowe, wręgi a pomijając jakieś wykonania nietypowe). Czyli wtedy lepiej dać wręgi ze słojami poziomo. Jeśli kadłub jest okrągły - możemy założyć sobie przy wykonywaniu w jaki sposób nasz model przywali w ziemię i odpowiednio ustawić wręgi ;) Tak naprawdę największe siły przenosi pokrycie zewnętrzne, podłużnice (najbardziej odsunięte od osi obojętnej) a nie same wręgi.
Oczywiście to mój punkt widzenia.

Jak masz problem to, jak pisałem, podeślij mi plik to postaram się przerobić Ci go.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2014, o 21:24 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:07
Posty: 85
Z zawodu jestem stolarzem i dlatego takie przypuszczenia.
Z plikiem raczej problemów nie będzie bo tamten program co używałem do wglądu nie zapisuje przeróbek bo jest bez licencji dlatego sciągam inny i zobaczymy mam nadzieje ze wyjdzie a i nauczyć bym się chciał czegoś więcej.
No i wyszlo
Załącznik:
Screenshot (3).png
Screenshot (3).png [ 105.83 KiB | Przeglądany 11822 razy ]

edit dziś
część prac zrobione jutro się okaże czy stacjonarne cnc sobie z tym poradzi jak tak to siuper.
I pytanko dlaczego program nie zapisuje w tym samym formacie co oryginał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2014, o 21:16 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:07
Posty: 85
Dzisiaj próbowaliśmy na stacjonarnym CNC wyciąć 1 wręgę i co się okazało te plany co mam to masakra. Kolega musiał poprawiać prawie wszystkie linie bo nie były połączone, po powiększeniu wszystko widać. Po części się udało i stwierdziliśmy ze lepiej będzie te plany przenieść na papier.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2014, o 19:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Zanim zaczniecie ciąć połączcie wszystkie kreski danego elementu w polylinię, inaczej maszyna zgłupieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group