Forum modelarskie RC , projektowanie CAD
http://www.forum.aerodesignworks.eu/

Moja rybka
http://www.forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=39&t=245
Strona 1 z 3

Autor:  TomekW [ 15 mar 2012, o 16:33 ]
Tytuł:  Moja rybka

Wzorowany na na popularnych na świecie prostych i tanich szybowcach do akrobacji na zboczu.
Konstrukcja z epp z węglowymi wzmocnieniami.
Rozp. -1200 mm
Dług. -900 mm
Pow. -22 dm
Masa -500g
Obc. -23 g/ dm
Załącznik:
DSCF7512.JPG
DSCF7512.JPG [ 99.6 KiB | Przeglądany 17643 razy ]

Załącznik:
DSCF7513.JPG
DSCF7513.JPG [ 102.27 KiB | Przeglądany 17643 razy ]

Załącznik:
DSCF7514.JPG
DSCF7514.JPG [ 102.06 KiB | Przeglądany 17643 razy ]

Profil RITZ
Model na razie nie spełnił moich oczekiwań, przede wszystkim jest moim zdaniem za lekki choć wozi dwa serwa wielkości standard i zasilanie 4x AA.

Autor:  Luke [ 15 mar 2012, o 17:34 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Wygląda super. Też o czymś takim myślałem. Mam niedaleko dość fajne zbocze, z niezbyt dogodnym kamienistym i "zakrzaczonym" lądowiskiem - większym i delikatnym modelem szkoda tam latać. Taki model z EPP byłby tam w sam raz.
A co jest nie tak z własnościami lotnymi?

Autor:  Stan [ 15 mar 2012, o 22:52 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

TomekW pisze:
Model na razie nie spełnił moich oczekiwań, przede wszystkim jest moim zdaniem za lekki choć wozi dwa serwa wielkości standard i zasilanie 4x AA.


Tomek, byc moze sie myle. Patrzac na ostatnie zdjecie wyglada ze kat zaklinowania jest b. dodatni i byc moze to jest przyczyna. Na zbocze do akrobacji powinien byc
kat zaklinowania zero.

Autor:  TomekW [ 15 mar 2012, o 23:05 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Usterzenie jest płytowe ( pływające ) tak że latane było na kącie zaklinowania ok. zera . Model lata poprawnie zarówno przy słabym jak i silniejszym wietrze , ale nie można go rozpędzić tak aby wykonać np. dynamiczną pętlę. Traci szybkość w szczycie i robi " łamańca ". Na razie planuję go dociążyć, następny krok to oklejenie folią lub taśmą .

Autor:  milo [ 15 mar 2012, o 23:08 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Moim zdaniem jest za lekki, za małe obciążenie powierzchni, potrzebny dodatkowy balast.

Autor:  Stan [ 15 mar 2012, o 23:14 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Sorki, nie zauwazywem usterzenia plywajacego

Autor:  piter216 [ 15 mar 2012, o 23:42 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Tomku model Wasabi rozpiętość 1500mm do lotu waży 1100g więc chyba problemem jest waga tak 300g więcej

Autor:  hornet20 [ 19 mar 2012, o 12:43 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Cialem kilka konstrukcji z EPP, powiem szczerze, ze to sredni pomysl aby szybole robic z tego materialu. Mam tu namysli jakosc powierzchni. Niestety przy epp konieczne jest albo naped albo obciazenie powierzchni wieksze... niestety czesto skutkuje spadkiem doskonalosci.
ps. Sprobuj okleic skrzydlo folia ploterowa, akurat waga jej sie nie ma co przejmowac, a jakosc powierzchni skrzydla bardzo poprawisz, wlasnosci lotne tez :) Po naklejeniu suszarka (nie opalarka) i jak zaczyna mieknac to podociskaj sucha szmatka w mijscach odpowiedzialnych.

Autor:  TomekW [ 20 mar 2012, o 13:06 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

Tego typu szybowce wycięte z epp sa na świecie akurat bardzo popularne . Jest na prawdę mnóstwo opisów budowy na różnych forach i mnóstwo filmów .
Osiągi akurat nie są tu podstawowym kryterium , a zalety epp w tego typu lataniu - niepodważalne : prostota budowy, niski koszt , łatwość naprawy. Podobnie jak w ESA.
A wzrost obciążenia jednostkowego płata nie przekłada się na spadek doskonałości - powoduje tylko wzrost prędkości lotu ślizgowego i wzrost prędkości opadania . Zaryzykował bym raczej twierdzenie że może ją poprawić ( doskonałość ) poprzez wzrost liczby Reynoldsa ( oczywiście nie dla każdego profilu )
Jeszcze jedno - napisałeś "szybol" :evil: - z całym szacunkiem, ale takiej nazwy tu nie używamy .
Szybol - kibol.
Szybowiec -kibic.
Myślę że dostrzegasz analogię ;)

Autor:  piter216 [ 20 mar 2012, o 22:29 ]
Tytuł:  Re: Moja rybka

A jak wam się podoba rybka w takim malowaniu :lol: jak dla mnie bomba
Załącznik:
Zdjęcie155_resized.jpg
Zdjęcie155_resized.jpg [ 69.34 KiB | Przeglądany 17508 razy ]

Strona 1 z 3 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/